16 Mart 2017 Perşembe

Çekmeceleri Bavul Görünümlü Şifonyer
        Merhaba arkadaşlar güzel bir kendin yap (DIY) projesi görür görmez yayınladığım doğrudur :) Biliyorsunuz artık herkes eski mobilyalarını ya beyaza boyuyor ya da beyaz yapışkan folyolar ile kaplıyor. Bu yüzden daha farklı daha akla hayale gelmemiş şeyleri bulup yayınlamak istiyorum. Bu dıy projesi de işte tam böyle.                      Projeyi yapan kişi bir mağazada ki üstte resmi bulunan şifonyerden ilham almış. Çekmecelerdeki bu vintage bavul görünümü onu çok etkilemiş. Gerçek fiyatı $549.99 mış. İndirimde satılmış ve bir daha bu şifonyeri bulamamış. Bu yüzden aklında olan ve toplamda 34,99 dolara mal olacak bu diy projesini kendisi hayata geçirmiş. Nasıl mı? İşte aşamaları....                       Çekmeceleri çıkartıp 5 yaşındaki oğlunun yatak odasında kullanılmak üzere neredeyse her şeye uyacak temel renkleri seçmiş ve boyamaya başlamış.

          Eskitme görünümü vermek için üst çekmeceye koyu ve açık renk bal mumu kullanmış. 

         Aldığınız kulpları çekmeceye monte etmek için yeni delikler açmanız gerekebilir. Zaten bundan sonrası en eğlenceli kısım. Hangi bavul parçasını nerelerde kullanacağınız.    Bir deri parçasıyla hem eski çekmece deliğini kapatmış hem de vintage bavul görünümü desteklenmiş.    Bordo çekmeceye permanent marker ile bir şerit çizmiş.   Gri çekmece üstüne de bir deri parçası yapıştırılmış ve eski bir bavul üstündeki kilit parçalarını monte etmiş.

Ve işte bitmiş hali.

Ben en çok bu kilit görünümünü beğendim sanırım.


Bu görünümü vintage bir fan, kamera ve eski kitaplarla desteklemiş.
  Ben çok sevdim ya siz. Umarım sizin için de bir ilham projesi olur.

                           https://www.instagram.com/printmagicparty/
https://www.instagram.com/ebrusn/
https://www.facebook.com/printmagicparty/
printmagicparty@gmail.com

Kaynak:http://girlinthegarage.net/2015/01/suitcase-dresser-ikea-rast-hack/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=suitcase-dresser-ikea-rast-hack

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder