20 Eylül 2013 Cuma

Banyo aktiviteleri

 

Biliyorum yaz bitti bende bu postu yayınlamakta geç kaldım ama bizim gibi yaz kış fark etmeyenler için yazmış olacağım bu yazıyı. Evet bizim her banyomuz böyle. Biz küçükken ayda yılda bir doldururdu annem küveti o da genellikle yazın olurdu. Ablamla mayolarımızı giyer saatlerce en iyi tabiriyle buruşmak ne kelime deniz kızı olana kadar oynardık. işte o günlerin etkisiylemidir bilmem biz çocuklarımla banyoyu hep böyle oyunlarla su içinde bıcı bıcı yaparak geçiriyoruz.

 
Belki bu yüzdendir ben gibi onlarda çok seviyo suyu banyoyu denizi ne mutlu bana. Bazı zaman işte böyle balıklarla yüzüyoruz, oltayla onları avlıyoruz . Bir kaç tane plastik renkli bardağımız var onlarla su transferi yapıyoruz. Bazı zaman renkli Legolar, bazı zamanlar arabalar, bazı zaman kova kürek aklınıza ne gelirse.

 
Burda da yeşil su balonlarının içine su doldurup hem yeşil renk farkındalığı yaratıp balonları ondan ona fırlatıp durduk. Diğer günler kalan bütün renkleri yaptık sonrada hepsini doldurup gökkuşağına dönen banyoda renk sarhoşu olduk. Sizlerde sudan korkan çocuklarınız için deneyin derim ben :)

2 yorum:

 1. Benim kızım hiç sudan korkmaz maşallah :) bende çok severdim küvette oynamayı :) haliyle bizimki bildiğiniz deniz kızı :) bi girdimi saatlerce oynuyor aynen buruşana kadar o zamanda deniz kızından eser kalmıyor buruşuk deniz kızımı olur :)
  Evet sudan korkan çocuklar için banyo eğlenceli hale gelebilir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şanslı anneleriz :) Babalarını çocukken 10 kişi zor sokarmış banyoya öyle olmalarından korktum bu yüzden ilk suyla tanışmalarından beri onları sudan soğutacak korkutucak hiç bir şey yapmamaya çalştık bizde. Böylece nice deniz kızları, balık adamlar çıkıyor ortaya :)

   Sil