18 Ocak 2017 Çarşamba

Tuzluk Kardan Adam                             Benden ard arda kardan adam postları devam ediyor. Kış mevsimi ne de olsa her an karşımıza çıkıyor böyle tatlı çalışmalar. Yayınlamayıp unutup gitmektense (ki genelde öyle oluyor) hemen paylaşmak istedim. Herşeyden kardam adam yaptık. Bir de tuzluktan yapalım ne dersiniz.


                               Eskiden annelerimizin evinde sıklıkla karşılaştığımız bu tuzluklardan hala kendisinde olan varsa oldukça şanslı bence. Çünkü bu tuzluklar bu çalışma için biçilmiş kaftan.                                 Sonraki gereken parçalar ise ucu kesilmiş iki kürdan ve 2 strafor  yuvarlak. Pon pon yada oyun hamuru da olabilir bence.                                        Keçeli kaleminiz varsa turuncu renkle burunları boyayın ve bir yapıştırıcı yardımıyla kafaya monte edin. Yine keçeli kalemlerle yüzünü çizin.                                                  Gövde için kullanacağımız tuzlukların içini kar görünümü için tuzla dolduruyoruz.                                   Silikon tabancası ile kafalar tuzluğa yapıştırılmış.


 

                                                 Tuzluk kapakları şapka olarak kullanılmış. Çok şirinler ya bayıldım. El işleri için kullanılan küçük beyaz ponponlar şapkaya ve tuzluğun gövdesine yapıştırılmış. Keten bir kumaş ile atkı yapılmış.                                      Ve sonunda sempatik iki  kardan arkadaşcık olmuş.                                           Merhaba tatlı kardan adam. Doğrusu benim yaptığım kardan adam kahvaltı sofrasına (burada) çok yakışırdın sen. Eksik kaldık senden :)

https://www.facebook.com/printmagicparty/
Takip:https://www.instagram.com/ebrusn/

Kaynak:http://kiflieslevendula.blogspot.com.tr/2017/01/sotartok-teliesitve.html

1 yorum:

  1. Ama öyle tatlı olmuşlar ki sahiden de, biz de eksik kalırdık bunları görmesek sahiden da, ellerinize sağlık..Bakınca içi açılıyor insanın, gülümseme yayılıveriyor yüzüne..

    YanıtlaSil