11 Temmuz 2016 Pazartesi

Eski T-Shirtler Nasıl Yazlık Elbiseye DönüştüOkuduğum bir blogda gördüğüm bu fikiri yayınlamadan edemedim. Bu yaz sıcaklarında bence harika bir fikir. Evinizde artk kullanamadığınız mutlaka bir kaç t-shirtünüz vardır. Bakın onları nasıl yararlı bir geridönüşüme sokacağız.


Tek yapmanız gereken renkleri birbiriyle uyumlu t-shirtleri seçmek. Üst kısım olarak üstünüze tam oturan yani sizin bedeninizde bir parça seçin. Burada askılı bir üst tercih edilmiş. Alt kısım yani etek parçası için eşinizin yada bir başkasının XL bir t-shirtü daha uygun olacaktır.


      Resimdeki gibi kol kısmından keserek üst kısmı  ayırın.


      Üst kısmı alt parçanın üstüne konarak etek şekli verecek şekilde kesilmesi gereken kısmı belirleyin ve dikin. Dikim işleminden sonra yan taraftaki fazlalık olan kumaşı kesip atabilirsiniz.


Resimdeki gibi aynı boyutlarda olmasına özen gösterdiğimiz iki parçayı içten dikiyoruz. Potluk kalmaması çok önemli.    Arka tarafı çevirip ütüleyin. Buyrun elbiseniz hazır sizi bekler. El işçiliğiniz o kadar iyi değil mi ozaman bırakın geceliğiniz olsun :) Yada çocuğunuzun elbiselerinide bu şekilde yeniden elden geçirmiş olursunuz.

     Hepinize hayırlı yaz günleri.


Kaynak:http://www.ohohblog.com/2016/07/make-dress-with-t-shirts.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder