2 Haziran 2016 Perşembe

Ayakkabı Kullanımıyla İlgili 18 Püf Noktası1-Ayakkabınızdaki bir bölge ayağınızı sıkıyorsa bir çift kalın yünlü çorap giyerek sıkan bölgeye sıcak saç kurutma makinesini uygulayın. Bir miktar olsun genişlediğini fark edeceksiniz.
2-Kapalı ve sivri uçlu topuklu ayakkabı giyecekseniz 3. ve 4. ayak parmaklarınızı birbirine bantlar iseniz ayaklarınızın balansını bir miktar değiştirip daha az basınç hissetmesini sağlarsınız.3- Eğer ayaklarınız benim gibi çok terliyor ise teri emmek için ayakkabılarınızın tabanına günlük hijyenik pedlerden koyabilirsiniz. Yardımcı olacaktır.


4- Ayakkabılarınızın tabanının çok kaymasından şikayetçiyseniz biraz zımparayla bu soruna çare bulabilirsiniz.5- Su toplamış ayaklarınızın enfeksiyon kapmaması ve rahatlaması için ılık siyah çay banyosu yapın.6-Rugan ayakkabılarınızı camsil  ile parlatabilirsiniz.


7-Aseton ayakkabılarınızın öndeki deri yada rugan olan kısımlarındaki çizikleri giderir.8-Ayaklarınıza saç spreyi sıkıp topuklu ayakkabınızı giyerseniz kaymayı önlemiş olursunuz. Özellikle parmak arası terlik giyecekseniz bı size çok yardımcı olacaktır.9- Çizme gibi ıslak bir ayakkabınız varsa içine gazate kağıtları doldurursanız nemi ve ıslaklığı   daha hızlı emdiğini göreceksiniz.


10- Dar ve sıkan ayakkabılarınızı içi su dolu poşetler ile derin dondurucuya koyun su donarken yavaş yavaş genleşeceği için ayakkabınızında genişlemesi kaçınılmazdır.
11-Soğuk havalarda ayakkabınızın tabanına yün kumaş parçaları koyun ayaklarınızı sıcak tutun.


12-Uzun ve yorucu bir günün sonunda tenis topu ile ayak tabanınızda yuvarlama hareketleriyle rahatlama sağlarsınız.13- Özellikle spor ayakkabılarınızın içine serpeceğiniz kabartma tozu kötü kokuları engeller.14- Süet ayakkabılarınızdaki inatçı lekeleri tırnak törpüsü kullanarak çıkarabilirsiniz.15- Uzun çizmelerinizin ayakkabılıkta şeklini korumasını sağlamak için havuz makarnasını kullanabilirsiniz.


16- Yine vaselin ile rugan ayakkabılarınızdaki çiziklerden kurtulursunuz.17- Ayaklarınıza süreceğiniz deodorant sürtünmeyi ve terlemeyi önleyeceği için ayaklarınızın su toplamasını önler.18- Ayakkabılarınızın içine kuru şampuan spreyinden sıkarsanız terlemeyi önlemede yardımc olacağını göreceksiniz.
Kaynak:http://thekrazycouponlady.com/tips/style/22-life-changing-shoe-hacks/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder