10 Mart 2015 Salı

Çeyiz Sandığı Boyama


                 Herkese merhabalar. Bugünkü anlatmak istediğim kendin yap projesi ise bir sandık projesi. Hepimizin evinde aslında şu sıralar daha çok annelerimizin evinde sıklıkla gördüğümüz bu çeyiz sandıklarının daha faydalı ve görsel olarak daha zengin nasıl kullanılabileceği hakkında.
               
                  Her yeni kendin yap projesi yapmaya başlayan kişi gibi öncelikle bu bildiğimiz kahverengi sandık beyaza boyanmış.(Ne yazık ki boyanmadan önceki resmi yok)


                             Bir süre bu haliyle kullanılmış fakat bir süre sonra renk çok çiğ görünmeye başladığı için ve odanın biraz daha renge ihtiyacı olduğu düşünen proje sahibimiz turkuaz mavisi ile farklı bir boyut yakalamış.

                   
                     Tipik Amerikan ahır kapısı görünümünden esinlenip yapılmış. Bu etkiyi yakalayabilmek için tabi ki gereken yerlere maskeleme bandı kullanılmış.                        Maskeleme bantlarının dışında kalan alanlar  turkuaz mavisi tonu ile iki kat boyamış.                      Sandığın üstüne de uygun renkte aksesuarlar kullanarak eskisine nazaran daha iç acıcı bir etki yaratılmış. Valla turkuaz zaten favori renklerimden bence çok güzel olmuş. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:http://www.mom4real.com/barn-door-inspired-chest/

2 yorum: