19 Ağustos 2016 Cuma

Uçak Temalı Bebek Foto Çekimi İçin......

twin baby portrait


                      Son dönemlerde artık hastane doğum fotoğrafçılığı ve sonrasında konsept bebek fotoları çektirmek oldukça moda oldu. Bazı çalışmalar o kadar güzel ki insanın içi gidiyor doğrusu. Heidihope.com adlı profesyonel fotoğraf sitesinde böyle sevimli bir çalışmayı görünce dayanamadım yayınlamak istedim. Üstelik nasıl yapıldığı da resimlerle anlatılmış. Siz de çocuklarınızın böyle fotoğrafları olsun istiyor fakat yüksek ücretler gözümü korkutuyor diyorsanız evde boş bir duvarınızın önünde bir deneyin derim. Ben çocukların anaokulu için vesikalık fotolarını hep bu şekilde evde kendim çekip foto kağıdına basıp verdim okula. Olmazsa miniklerin evde oynayacak bir kartondan uçağı olur ne diyelim :)

cardboard box airplane tutorial supply list

1- Öncelikle gerekli sarf malzemeleri toplayın. Şeffaf koli bandı, karton mukavva, maket bıçağı, gazlı kalem, boyamak için tercihen akrilik boya.


dboard kutu uçak öğretici


      2- Ardından kutunun dış cephesini yapmak için 2 kısa 2 uzun aynı boylarda dikdörtgen şeklinde   karton kesip uçlarından koli bantları ile birleştirin.


dboard kutu uçak öğretici

   3-Diğer bir kartondan 2 adet kanat parçasını maket bıçağı yardımıyla kesin.


dboard kutu uçak öğretici

4-Kanatların yaklaşık 3-4 santimlik kısmını iç tarafa kıvırıp yan kanatlara bantlayın.


dboard kutu uçak öğretici


5-Bir kağıt tabak yardımıyla 2 adet daire kesin. Çevrelerini dolayacak ölçüde bir karton şerit kesin. Karton şeridi bir dairenin üzerine bantlayıp diğer daireyi tıpkı bir hamburger gibi üstüne yerleştirip bantlayın.


dboard kutu uçak öğretici


6- Yuvarlak parçayı kısa kenara bantlayın. Gözyaşı damlası şeklinde 2 adet pervane bıçağınıda kartondan kesip yapıştırın.

dboard kutu uçak öğretici


7-Kuyruk kısmınıda şekildeki gibi kesip T şeklini oluşturun.

dboard kutu uçak fotoğraf pervane öğretici

8- Siyah ve beyaz akrilik boyalarla uçağınıza renk katın. Tabi siz başka renklerde tercih edebilirsiniz.


ikiz bebek portre


9-En son olarak uçağın içine yerleştirecek sevimli bebekler bulun :)http://www.heidihope.com/blog/tips-tuesday-how-to-do-it-yourself-cardboard-box-airplane-photography-prop/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder