Şişe Mantarından Çerçeve

                           Bu sevimli çerçeve yapımı çok ucuz basit ev projelerinden. Aslında pek çok yerde bu çerçevenin renkli düğmelerden yapılmış halini görmüştüm. Ama bu halide oldukça güzel.


                          Gerekli materyaller; uygun bir çerçeve, bir kaç akrilik boya, şişe mantarları, maket bıçağı, silikon tabancası.


1-Gerekli ise çerçevenizi istediğiniz renge boyayın. 


                                    2-Mantarlarınızı keskin bir bıçak yada maket bıçağı yardımı ile kesin.3-Mantar dilimlerinizi istediğiniz renge boyayın ve kurumaya bırakın. Eğer fazla renginiz yoksa renkleri birbiriyle karıştırmaktan çekinmeyin. Yepyeni renk kombinasyonları elde edeceksiniz.                              4-Silikon tabancası ile renkli mantarlarınızı çerçevenize yapıştırın.                                  5-Final olarak bu sevimli çerçeveyi elde ediyoruz.                             Bu güzel çerçevenin içini süsleyecek resmi indirmek için tıklayınız.

Daha öncede dediğim gibi daha farklı bir çok materyalden bu çerçeveyi yapabilirsiniz. Renkli düğmeler, renkli keçeler yada renkli yuvarlak kağıtları dekupaj yöntemiyle yapıştırabilirsiniz.Kaynak:http://twoshadesofpink.blogspot.com.tr/2014/04/all-you-magazine-confetti-cork-frame-diy.html

Yorumlar

 1. Ellerinesağlıkcanim çokgüzelolmuş Sağol paylaştığınız icin

  YanıtlaSil
 2. Ellerinize sağlık. Sade ve şık bir tasarım olmuş. Sıkı sarım quilling kağıt kıvırma tekniğiyle de pek güzel olur diye düşünüyorum. Her şeye quilling çerçevesinden baktığım için bu sıralar:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Quilling çok sabır işi değil mi? Benim gibi tez canlı insanlara göre değil gibi geliyor bana.Ama sen harikasın :).....

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar