10 Nisan 2017 Pazartesi

Polimer Kil İle Ebruli Hediye Seti  Anneler günü çok yakın. Ona özel el emeğinizi kattığınız bir hediye hazırlamak ister misiniz? Ben isterim  :) Daha önce hiç polimer kil ile çalışmadım. Yapımı çok vaktinizi almayacak bu setin yapımı çok kolaymış doğrusu. Her an farklı objelerde deneyebilirim.
Gerekli Malzemeler

Beyaz, mavi ve yeşil renk polimer kil
Polimer kil cilası
Altın akrilik boya
Tahta çerçeve
Tahta kuş yuvası
Tutkal
Plastik inci kolye

Mermersi görünüm yaratmak için bol miktarda beyaz renk kil ve mavi ve yeşil renkler kullanın.    Kili elinizde ısıtıp yoğurun. Uzun şeritler yapın ve sonra bu üç şeriti birbirine dolayıp bürün. Ne kadar fazla bükerseniz o kadar iyi olur.Sonra uygun bir zemin üzerinde bir merdane yardımıyla açın.    Bu açtığınız kalıp kil hamurunu şekillendirmek için çeşitli cam eşyalar kullanın ve fırına bu cam eşyalar ile koyun.Çerçeve ve kuş evi için bunların kalıplarını çıkardığınız bir kalıp ile polimer kilinizi kesin. Sonra kil parçalarınızı bir fırın tepsisinin üstüne alüminyum folyo serip yerleştirin. 200 derecelik fırında 45 dakika pişirin.Bir sonraki adıma geçmeden önce iyice soğumalarını bekleyin.
 Kuruma işlemi de bittikten sonra güçlü bir tutkalla kuş evine ve çerçeveye killeri yapıştırın.Daha zevkli bir görünüm katmak için altın renkli akrilik boya ile çerezliklerin ve kuş evinin kenarları iki kat boyayın.


   Daha sonra kenarları inci boncukla süslenmiş ama ben bu ayrıntıyı pek beğenmedim. En son olarak kil cilası ile sağlamlığı artırmayı unutmayın.İşte annenizin mutfağında, banyosunda kullanabileceği zarif bir hediye seti.

Kaynak:http://suzyssitcom.com/2017/04/diy-marbled-mothers-day-gift-set.html

https://www.facebook.com/printmagicparty/
printmagicparty@gmail.com

Takip:https://www.instagram.com/ebrusn/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder