7 Şubat 2017 Salı

Metalik Astar Efektli Abajur Yapımı         Herkese merhabalar tekrar;

Çoluk çocuk oyalamaya o kadar daldım ki dekorasyon severleri biraz boşladım sanırım. O yüzden yapımı kolay ve masrafsız bir projeye ne dersiniz? Belki bir kaçınız görmüştür içi metal astarlı abajurlar. İçinde ışık yandığında odaya kattığı pırıltı benim çok hoşuma gidiyor doğrusu. Evimizde kısa yoldan nasıl bunu yaparız. Gerekenler pek tabi ki bir abajur ve bir adet metalik yapışkan folyo. Dc-fix markasında var hem gümüş hem altın rengi hangisini tercih ederseniz.
       Folyonuzu ters olarak zemine yayın ve üstüne abajurunuzun gövdesini koyup bir ucundan kağıdın kaymaması için abajura yapıştırın.


Abajuru rulo biçimde ileri geri götürürerek bir kalemle iç astar kalıbını folyo üstüne çizin.Ardından şablonu kesin. İç kısımda yine deneyin ve uçlardaki fazlalıkları tekrar kesin.


Abajurun başlangıç yani birleşme noktasından başlamanızı öneririm. Özenli hareketlerle yavaş yavaş yapıştırın kalan hava kabarcıklarını elinizle ya da kredi kartı gibi bir eşyayla pürüz hale getirin.
Kolay pırıltılı bir proje deneyenler bana fotosunu yollasın :)

https://www.facebook.com/printmagicparty/
printmagicparty@gmail.com
Takip:https://www.instagram.com/ebrusn/Kaynak:http://littlegreennotebook.com/2011/09/lining-lampshades-with-metallic-paper.html/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder