14 Kasım 2014 Cuma

Raptiye Detaylı Kumaş Kaplama Yemek Odası Sehpası


Merhabalar yine ben geldim.
Bu seferki kendin yap projesi oldukça basit bir o kadar da masrafsız aslında. Bu geri dönüşüm projesinin sahibi bayan evini satın aldığı zaman aşağıdaki  resimdeki çalışma masasını bodrumda bulmuşlar. En güzel mobilya bedava mobilyadır mantığına sahip proje sahibimiz her ne kadar görünüşü içler acısı halde de olsa bu iskeleti son derece sağlam sehpayı hayata döndürmeye karar vermiş.


Proje için gerekli olan tek şey kendi keyfinize uygun kumaş ve istediğiniz renkteki raptiyeler. Bu raptiyeleri ayrı ayrı çivilemek istemeyenler için zamandan tasarruf yapmanızı sağlayan zincir şeklinde raptiyeler satılıyor işiniz böyle hem daha kolay hem de daha muntazam olacaktır.

Uygulamaya geçmeden önce masanın ayaklarını daha sağlam yapmak için daha önce kullandığı projelerdeki artık tahtalardan yan tarafa destekler eklemiş.


En son olarak kumaşın daha muntazam kaplaması için kolalama işlemi yapılmış su bazlı poliakrilik koruyu kaplama ile mobilyaya yapıştırılmış ve bu çok şık yemek odası sehpası ortaya çıkmış. Ben bayıldım.Eee ne diyelim  fikir bizden uygulamak sizden :)
Kaynak:http://bliss-athome.com/2013/08/20/table-makeover-with-fabric-and-nailhead/

4 yorum:

 1. Çok hoş olmuş bayıldım ������

  YanıtlaSil
 2. Pek güzel ..:) Blogumda size bir ödül var. Lütfen uğrayın www.guneskizimasya.blogspot.com

  YanıtlaSil
 3. Merhaba Ebru Hanım :)
  Türkiye'nin ilk çoklu sosyal alışveriş platformu buypasa.com çok yakında açılıyor; yemek odası takımlarında inanılmaz indirimler sizleri bekliyor. Detaylı bilgiye http://sanalpazar24.net adresinden ulaşabilirsiniz.

  YanıtlaSil