22 Şubat 2014 Cumartesi

Mutfak kavanozlarım renklendi

 
Mutfak yenileme çalışmamı beni yakından takip edenler bilirler. Hala ufak dokunuşlar yapıyorum buda onlardan biri.Birbirinden sade baklagil kavonozlarıma mutfağı sarmalayan kırmızı ve beyaz renklerinden biraz olsun dinginlik katacağını düşündüğüm çok sevdiğim turkuaz renginden kendi tasarımım olan etiketler yapıp yapıştırdım. Bana da arkama yaslanıp seyretmesi kaldı.
 
Önceki hali monoton kavanozlar peh :(
 
Şimdiki hali
 
Bloğumu takibe alan ve üye olan arkadaşlarıma da aşağı yorum bırakırlarsa onlar için istedikleri etiketleri mail yolluyla yollayabilirim .Hadi yine iyisiniz :) 
 
 

14 Şubat 2014 Cuma

Sevgililer günü kitap koleksiyonu hediyeniz size özel olsun


Şu sıralar o kadar çok kitap okuyorum ki her boş vaktimde elimde oluyor her ne kadar kitabın o güzelim sayfalarına elime değdirmek kokusunu hissetmek en sevdiğim şeylerden olsa da  evdeki 2 yaramazdan fırsat kalmadığı için ebook şimdilik kaçamak kitap okuma ortamımı oluşturuyor.
Bu anlamlı günde yani sevgililer gününde bu proje benim gibi kitaba meraklılar için oldukça güzel içten ve paraya bağlı  ölçütte olmadığı için çok değerli bence.

Benim gibi 'Bize hergün sevgililer günü' mantığı ile düşünenlere gelsin bakalım.

12 Şubat 2014 Çarşamba

Renkli düğmelerden bere yapımı

 
Bu ev projesi tam bana göre. Yine eskileri bir güzel değerlendirmişler.Bizim evde bu siyah berelerden bir dünya var çünkü eşim beresini nereye koyduğunu bulamayıp yenisini alır sonrada eskisi ordan burdan çıkar. Tek ihtiyacınız olanlar ise bir bere ve istediğiniz renklerde düğmeler. Kendinize , çocuğunuza bu kış için birbirinden güzel sevimli şapkalar yapın.
Kaynak:http://fun.kyti.me/index.php/2012/01/diy-button-hat/

6 Şubat 2014 Perşembe

Mucizeler Dükkanı bir başka


 
Bana yılbaşında bu birbirinden güzel butik kurabiyeleri hediye gönderen Mucizeler Dükkanı'na sonsuz teşekkürler. O kadar güzeller ki insan yemeye kıyamıyor. Güzelliklerinin yanında tatları da bir harika. Çok şık kutularla yapılan teslimatta sizi oldukça onore ediyor desem yeridir. Benden tavsiye bir https://www.facebook.com/mucizelerdukkani2012?ref=ts&fref=ts dükkanlarına bakın derim :) Sitede kurabiye dışında da bir sürü ürün var görülecek.


 
Önümüz sevgililer günü nede olsa lazım olabilir :)
  

5 Şubat 2014 Çarşamba

Muzdan sevimli penguenler


Sizde sofrada, bir restoranda önünüze gelen yemeğin tadından önce görüntüsünde sizi etkilemesini istemezmisiniz. İşte bu şirin fikir de penguen meraklısı minikler için, hoş hangi çocuk etklenmezki bu görünümden.
Muz genelde sevilen bir meyvedir. Benim çocukluğumda herkes alamazdı alanda saklayıp utana sıkıla yerdi. Şimdi çocuklarımız en azından daha rahat ulaşabiliyorlar .

Gelelim bu sevimli penguenleri yapmaya.

Bir miktar damla çikolata yada bitter çikolatayı benmari usulü eritiyoruz.
 
Ve muzları istediğimiz yerlerden çikolata ile kaplıyoruz.


Sonra gözlerini dilerseniz beyaz badem şekerler koyup gıda boyasıyla göz bebeği yapıp bonibonlar ile de ağız ve ayakları yapabilirsiniz.


Söylemesi benden denemesi sizden.Kaynak:http://www.readingconfetti.com/2014/01/sledding-penguins-frozen-banana-snack.html

3 Şubat 2014 Pazartesi

Mıknatıslı Taşıtlar Bulmacası

 
Bu etkinlik favorilerimdendir . Herkese şiddetle tavsiye ediyorum o nasıl oluyorsa :) Bu faaliyet aslında yaz ayında yapacağımız 3 haftalık tatilin yolculuk aşamasında çocukların yolda sıkılmaması adına yapılmıştır. Esin kaynağım Tchibo. Dileyen ordan gerçeğini alabilir.