24 Kasım 2015 Salı

Renk Kavanozları                                              Yine eskilerden bir aktivite. Yaş grubu küçük çocuklar için daha uygun. Bu nasıl aktivite demeyin inanınki gerçekten güzel vakit geçiriyorlar. Renkleri öğrenirken pekiştirici olabilir. Yada ara renkleri öğrenirken kavanozları karıştırarak öğrenmeleri sağlanabilir. Bırakın renkleri onlar karıştırsın :) Bakalım nasıl bir izlenim edinecekler.

Gerekli malzemeler

Bir kaç kavanoz (Ben üçle sınırlı tuttum kırılıp dökülme olmasın diye)
Gıda boyası olmayanlar sulu boya kullabilirler
Bulaşık deterjanı                                    Kavanozlara boyaları katıp karıştırın ve iyice sıkı kapatın ki sonra benim başıma gelenler gelmesin size de. Kavanozlarda sızdırma olmuş halımın üstü rengarenk hale gelmiş :)
                                                    Sonrasını bırakın onlara inanınki sizden daha yaratıcılar. Evirip çevirip sallayıp, kuleler yapıp, legolar ile renklerini eşleştirip neler yapmıyorlar ki......

21 Kasım 2015 Cumartesi

Canavarlar Partisi Pinyata Yapımı
Printmagicparty ismi altında çocuk doğum günü süslemeleri yaptığımı bilirsiniz. Geçenlerde sevgili Levent için hazırladığımız Canavarlar temalı doğum günü partisi için yaptığım kolay pinyata yapımını sizler için paylaşmak istedim. Bu basit yapımı siz başka temalarda da kullanabilirsiniz.

14 Kasım 2015 Cumartesi

15.11.2015 Haftasonu Ücretsiz Çocuk EtkinlikleriBu hafta sonu eğer İstanbul Avrupa tarafında oturanlar var ise işte çocuklarınız için ücretsiz gerçekleştirilen çocuk etkinlikleri.
Biz sanırım Trump Avm'de oluruz. Hem tiyatro hem etkinliği bir arada halledebilmek için son derece uygun bence.

Sirk Atölyesi – AVM EtkinlikleriBakırköy Capacity AVYM, 24 Ekim-15 Kasım tarihleri arasında, çocukları Sirk Atölyesi’nde buluşturacak.
Çocuklar, B1 katı havuz alanına kurulacak olan sirk çadırında palyaço, sihirbaz, jonklör ve kukla gösterilerini izleme imkânı bulacak.
15 Kasım tarihine kadar, her hafta sonu gerçekleştirilecek olan Sirk Atölyesi, 14.00-16.00 saatleri arasında çocuklarla buluşacak.

Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Adres: Zeytinlik Mahallesi, Fişekhane Caddesi, No: 7
Telefon: 444 9 272
Etkinlik Tarihleri:
24 Ekim 2015, Cumartesi - 14:00
25 Ekim 2015, Pazar - 14:00
31 Ekim 2015, Cumartesi - 14:00
01 Kasım 2015, Pazar - 14:00
07 Kasım 2015, Cumartesi - 14:00
08 Kasım 2015, Pazar - 14:00
14 Kasım 2015, Cumartesi - 14:00
15 Kasım 2015, Pazar - 14:00

Dünyayı Kurtaran Çocuk – AVM EtkinlikleriDünyayı Kurtaran Çocuk, Kasım ayında Trump Alışveriş Merkezi, Trump Çocuk Katı Sahnesi’nde çocuklarla buluşacak. Kahraman çocuklar, dünyaya yaşam sevinci dağıtan hayat ağacını kurtarmak isterler ve böylece macera başlar. Müziklerle ve danslarla sergilenecek olan Dünyayı Kurtaran Çocuk, çocuklarım eğlenirken öğrenmesini amaçlıyor.

Trump Alışveriş Merkezi

Adres: Mecidiyeköy Yolu Caddesi No:12 Trump Alışveriş Merkezi / İstanbul
Telefon: 0 (212) 348 78 67
Etkinlik Tarihleri:
15 Kasım 2015, Pazar - 13:00


Maket Evler – AVM EtkinlikleriMaket Evler, Kasım ayında Trump Alışveriş Merkezi, Çocuk Katı’nda çocuklarla buluşacak. Atölye kapsamında çocuklar hayal güçlerini ön planda tutarak, kendi maket evlerinin tasarımını gerçekleştirecekler. Maket Evler, çocukların eğlenirken el becerilerini geliştirmelerini amaçlıyor.

Trump Alışveriş Merkezi

Adres: Mecidiyeköy Yolu Caddesi No:12 Trump Alışveriş Merkezi / İstanbul
Telefon: 0 (212) 348 78 67
Etkinlik Tarihleri:
14 Kasım 2015, Cumartesi - 14:00
15 Kasım 2015, Pazar - 14:00
Kelebek Avcısı – Çocuk TiyatrolarıKelebek Avcısı, Kasım ayında Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde çocuklarla buluşacak. Tavşan Bonbon, Kaplumbağa Tosbidi ve Ayıcık Bondi ormanda kendi halinde yaşayan üç kafadar arkadaştır. Günlerden bir gün Ayıcık Bondi, her şeyden korkup cesaretini kaybeder. Bunun üzerine üç yakın arkadaş bir yolculuğa atılırlar.
Ahpap çavuşlar, panayıra gidip, cambazların cesaretini görmek isterler. Panayırda Kelebek Tini Mini ile karşılaşırlar.
Para kazanmaktan başka bir düşüncesi olmayan Avcı Aksi Kafa, kurduğu tuzaklarla eğlenedirir. Kelebek Tini Mini ise Ayıcık Bondi’ye yardım etme kararı alır.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi

Etkinlik Tarihleri:
15 Kasım 2015, Pazar - 12:00
15 Kasım 2015, Pazar - 14:00

11 Kasım 2015 Çarşamba

Kağıttan Perde YapımıBu projeyi seneler önce gördüm ve yapacaklar listeme eklemiştim. Fakat zamansızlık yüzünden yapamadım daha fazla da bekletmeye kıyamadım. Görüntü bence çok şık.

Projeyi yapan kişinin salonun bir kısmında oldukça büyük ebatlarda bulunan bu camlarda daha önce herhangi bir şey yokmuş fakat evinin yan tarafında yeni bir inşaat başladığı zaman inşaat çalışanlarından evine biraz mahremiyet kazandırabilmek amaçlı ucuza kaçabilecek bir proje düşünmüş ve ta ta tam işte bu güzel perde görünümü ortaya çıkmış.

Gelelim gerekli malzemelere

8 Kasım 2015 Pazar

Eski Kutunun İçine Şehir Kondurmaca
Yine resim arşivimden yaptığımız eski çocuk aktivitelerinin fotolarını yayınlamaya devam ediyorum. Zaman ne çabuk geçiyor gerçekten, bıdıklarım burada baya küçüklermiş :(

Sizlere de faydalı olabileceğini düşündüğüm bu aktivite son derece basit. Sana hamurişi kutusuydu bu kutu bir zamanlar şimdi şehir kutumuz oldu. Tiyatro sahneniz bile olabilir aslında.


5 Kasım 2015 Perşembe

Hello Kitty Kurabiye TarifiBu güzel kurabiyeleri görünce yayınlamadan duramadım. Hello Kitty meraklısı sevimli kızlarınıza okuldan döndüklerinde yada doğum günü partisi için bir süpriz yapmak istemez misiniz?

İşte kurabiye tarifiniz. Aslında hepimizin evinde bir kurabiye tarifi vardır dilerseniz siz kendi tarifinizi uygulayın benden de ipuçları için yararlanın :)


4 Kasım 2015 Çarşamba

Vialand Wildpark Gezimiz-Jungle İstanbul

Postlarıma bakarken uzun zamandan beri çocuklu İstanbullulara nerelerde iyi vakit geçirebilecekleri ile ilgili tavsiyelerimi ihmal ettiğimi fark ettim. Bu yüzden bu haftadan başlamak üzere gidip görebilme fırsatı bulduklarımızı yada merak ettiğimiz yerler hakkında sizlerle deneyimlerimi tekrar paylaşmaya çalışacağım.

Sizleri bilmem ama her ne kadar evde çocuklarla birlikte güzel aktiviteler yapsak ta, yada onlar ana sınıfında oyuna yeterince doysalar da bizim bir aile olarak hissedebileceğimiz ve paylaşabileceğimiz anları en üst düzeyde tutabilmek için hafta sonunu eşim ve çocuklarımla dolu dolu geçirmek isterim. Bu yüzden her zaman nerede ne aktivite var; ne yapalım diye araştırmaya girerim. Yazın daha kolay olan bu arayış kış ayları geldiğinde sinir bozucu olabiliyor.  Ne yapalım diye düşünürken fırsat kuponlarında Vialand Wildpark için düzenlenen bir promosyonla karşılaştım ve soluğu haftasonu Vialand de aldık.