26 Şubat 2015 Perşembe

Dünyada ve Türkiye'de İlk; Köpüklü Kahve KremasıEn eski fikrimühimcilerden biri olarak , yine bir deneme paketi gönderdiler. Ama paket ki ne paket. Köpüklü kahve kreması. Zaten beni bilen bilir ne denli sevdiğimi cappuccino ve latte'yi. Yani köpükçü başı gibi birşeyim anlayacağınız :) Her akşam mutlaka dizimi seyrederken yada kitabımı okurken (tabi çocuklar ne kadar izin verirse) bir fincan kremalı kahve içmek en büyük zevkimdir. Eşimde latte takılır genelde. Eeeeee hal böyle olunca aslında coffee-mate kremasını ve ayrılmazı Nescafe'yi birlikte denememek olmazdı değil mi? Ben kahvelerimi hep şekersiz içerim bu yeni köpüklü  kahve kremasını katınca tadı daha da bir yumuşadı sanki. Üstelik bol köpükte cabası. Eşimde latte sever olmasına rağmen kremasının verdiği yumuşak tadı baya beğendi. Valla ben değil ama bazılarınız kalorisini merak etmiş olabilirler 1 fincanda 32 kalori var bir bardak portakal suyunun içinde 90 kalori olmasına kıyasla gayet makul. Ama dediğim gibi kalori malori hiç umurumda olmaz. Şunun şurasında kaç tane keyfimiz var ki onuda kısalım değilmi :)

Buraya kadar her şey iyi fakat tanıtımda yazan bir şey dikkatimi çekti. Hepimiz biliriz ki süt baskın tadı ile kahvenin kokusunu ve aromasını bastırır.Tanıtımda kahve kremasının hayvansal içerikli olmamasından dolayı kahvenizin kahve gibi kokmaya devam etmesine değinilmiş. Bu durumda ben de hemen kimyasal içiyorum olgusu oluştu ki bu pek hoşa gitmiyor açıkçası. 

Bu arada kahvenizde ideal köpük miktarını yakalayabilmek için tavsiye edilen ölçüler 1 tatlı kaşığı Nescafe ve 3 tatlı kaşığı Coffee-mate köpüklü.

Benim deneyimlerim bunlar hadi bana eyvallah daha kahvemi içeceğim yahu....


18 Şubat 2015 Çarşamba

Kağıttan Karlı KasabaBu projemi 10marifetin yeni yıl yarışması için yapmıştım. Seçilemedim ama beni oldukça mutlu eden bir proje oldu.

Bu günlerde dışarıda lapa lapa kar yağarken bence bu postu yayınlamak pek uygun olur değil mi?

Kağıt manyaklığımı bilmeyen kalmamıştır. En zahmetsiz herkesin elinde bulunan bir materyal. Kağıt deyip geçmemek lazım ne cevherler içinde saklıdır, yeter ki onu keşfedebilelim.
Ben de bu yıla baktıkça içinizi ısıtacak kağıttan kar yağmış bir kasaba görünümü yaratmak istedim.
Aslında anlatımlı görsellere gerek bile yok yapılan iş oldukça basit nede olsa :)

14 Şubat 2015 Cumartesi

Plastik Kapaklardan Renkli Alfabe BulmacaYine aralarda derelerde yazdan kalma bir aktivite var elimde. Bu mavi kapak toplama olayı çıktığından beri bizim evde de mavisi beyazı kırmızılısı sarısı her renk kapak toplanır sonrada kapak kutularına atılır. Atılana kadar da çocukların hayal güçlerine katkıda bulunan oyuncak malzemesi olurlar. Ben de bundan yola çıkarak bir oyun tasarladım.


8 Şubat 2015 Pazar

Kaplerle Süslü Bir Duvar Yapalım


Herkese Merhabalar ;

Her sene yaptığım gibi bu sene de sevgililer günü ile ilgili masrafsız evde neler yapabiliriz bir bakalım istedik. İşte çok kolay bir fikir.

3D görünümi ile bu kalpleri yapmak çok kolay.


5 Şubat 2015 Perşembe

Printmagicparty Artık Yeni SitesindeBeni çocuk parti malzemeleri hazırladığım Printmagicparty  sayfamdan  bilenler bilirler. Artık sizlere daha rahat, hızlı ve iyi hizmet verebilmek için Printmagicparty sitesiyle karşınızdayız. Sizler için çok uygun fiyatlarla özel parti setleri hazırladık. Parti setlerini daha zenginleştirmek için  temalara uygun geliştirdiğimiz tamamlayıcı parti ürünlerine bakmaya unutmayın.Tıklayınız  Hala kişiye özel partilerimiz tasarlanmakta.Tıklayınız
Hazır parti seti temalarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

1-Hello Kitty
2-Pembe Elbiseli Tavşancık
3-Sevimli Arabalar
4-Vintage Mickey Mouse
5-Frozen Parti Seti
6-Miffy Tavşancık
7-Angry Birds
8-Simpsons Parti Seti
9-Lego Temalı Parti
10-Bayan Uğur Böceği
11-Sevimli Domuzcuk
12-Karnaval Sirk Tema
13-Yeniyıl Parti Seti