27 Kasım 2013 Çarşamba

Renk kartları ile renk kavramı


Belki de çocukların aslında bilipte söylemekte hatırlamakta zorlandığı şeylerdir renkler. Hangi meyvenin ağacın ne renk olduğunu bilirler ama bir türlü hangi renk olduğunu doğru söyleyemezler. Bizde bu pekiştirici aktiviteyi yaz başlarken yapmıştık. Öncelikli olarak 4 ana renk ile başlamanızı öneririm. Aşağıdaki linkte vereceğim pdf dosyasından sizde bastırıp miniklerinizle oynayabilirsiniz. Ben çıkarttığım kağıtları sonra kalın bir kartona yapıştırdım ki sağlam olsunlar diye. Halada oynuyoruz .

21 Kasım 2013 Perşembe

Bunu Blogumda Paylaşabilirim. Hürriyet Benim.


Hürriyet; gündeme dair cesur bir projeyle karşımızda. TBWA\ISTANBUL'un hazırladığı proje kısa zamanda oldukça ses getirdi. Din, dil, ırk, cinsiyet ayırt etmeden bireysel özgürlükleri konu alan projenin amacı Türkiye'nin dört bir yanından insanların hürriyetlerini dile getirmeleri ve seslerini duyurmaları...

Bu proje katılımcıların kendi hürriyetlerini anlatmaları için tasarlandı, katılımcılar videolarını oluştururken ilham versin diye de bir film hazırlandı.

Hürriyet, herkesi kendi hürriyet cümlelerini yazmaya ve hürriyet şarkılarını yaratmaya davet etti. Kullanıcılar içinde kendi fotoğraflarının da olduğu hürriyet filmleri yaratabiliyor ve bu filmleri sosyal medyada dilediğince paylaşabiliyor. Ayrıca seçtikleri mesaj ve fotoğraflarından oluşan bannerı hurriyet.com.tr sayfalarında yayınlanıyor. Kısaca proje tamamıyle interaktif bir proje olarak kurgulandı. www.hurriyetbenim.com üzerinden ilham verici videoyu seyredebilir, kendi video ve bannerınızı yaratabilirsiniz.

"Hürriyet Benim" filmi, daha TV’ye çıkmadan viral olarak sosyal medyada gösterildi ve çok kısa sürede yayılarak; sosyal medyada konuşulmaya ve paylaşılmaya başlandı. Kullanıcıların katkılarıyla yapılan klipleri Twitter'dan #hürriyetbenim hashtag'iyle takip edebilirsiniz.

Ben de kendi videomu oluşturdum ve benim için hürriyetin ne demek olduğunu anlattım. İzlemek için http://hurriyetbenim.hurriyet.com.tr/video.aspx?k=JRPKAVEFTA4;

Bir boomads advertorial içeriğidir.

18 Kasım 2013 Pazartesi

Antik Yunan Desenli Mutfak Rafı Yenileme Çalışmam
Merhabalar mutfak dolabı yenileme çalışmam nihayet bitmişti bildiğiniz gibi .(http://tepehomegiller.blogspot.com/2013/10/mutfak-dolab-yenileme-calsmam.html) Şimdi ufak ufak bir şeyler yenilemeye devam ediyorum. Bütünün güzel görünmesi önemli değil mi?

Evet sıra geldi mutfağımda bulunan iki adet açık raf ünitesini yenilemeye. Aşağıdaki resimde eski hali var.

12 Kasım 2013 Salı

Rengarenk Konsol

Şimdiye kadar hep eski mobilyaları beyaza boyadık birde onlara daha da canlılık katacak bir kendin yap projesi fikri var elimizde. Pastel tonlarda boyanan çekmecelere zıt kutuplarda bulunan konsol ayaklarıda uygun renkle boyanarak oldukça güzel bir görünüm yakalanmış. Konsolun üstünde duran uygun renklerdeki kitaplarda unutulmamış. Ben beğendim ya siz.

dipped-furniture-legs-diy-project

Her zamanki gibi önce boyanacak çekmecelere zımpara işlemi yapılmış. Konsol ayakları nerden itibaren boyanacaksa ölçülüp maskeleme bandı takılıyor.Ve boyama işlemi yapılıyor. İşte yapım aşamaları.

entryway-console-unit-diy-tips

Boyama sonrasında kurumaya bırakılıyor ve maskeleme bandı çıkartılıyor.Sonra da uygun renklerdeki çekmece kulpları takılıyor.

dipped-furniture-legs-diy-tutorial-step-by-step

dipped-furniture-legs-diy-tutorialKaynak:http://www.brightbazaarblog.com/2013/03/entryway-makeover-dipped-furniture-legs-diy.html

8 Kasım 2013 Cuma

Tuvalet Kağıdı Rulolarından Minik Arabalar

 
 
Şimdi size çok kolay bir o kadar da çocuklarınızla yapabileceğiniz eğlenceli bir proje. Ve gerekenler ise her evde bulunan materyaller.
 
1-Yeterli sayıda tuvalet kağıdı rulosu alın
 
 

1 Kasım 2013 Cuma

Yağmur KeyfiTchibo her hafta yenilenen temaları, modayı kaliteyle bütünleştiren ürünleri ve lezzetli kahveleriyle sevdiğimiz markalardan biri.

Bir Tchibo mağazasına girdiğinizde sizi karşılayan harika bir kahve kokusu duyuyorsunuz. Ürünlere bakmak için sabırsızlansanız bile kahve standının önünden güç bela ayrılıyor ve ürünlere doğru yöneliyorsunuz. Ürünlerin hemen hemen hepsi keyifli renklerde ve tarz ürünler. Üstelik hepsi birbirinden kaliteli ve dayanıklı. Tchibo ürünlerinin kalitesi, alanında uzman kişiler tarafından çok sıkı ve acımasız testlerden geçiyor ve sadece testi geçebilenler satışa sunuluyor.

Gelelim Tchibo’nun bu haftaki temasına; Yağmur Zamanı. Dışarıda deli gibi yağan yağmuru izlemekten vazgeçin ve dışarı çıkın! Kuytulara saklanan kedileri, saklandıkları yerlerden çıkan salyangozları ve çatılarda inci tanesi gibi parlayan yağmur damlalarını izleyin, fotoğraf çekin... Hem de bir damla bile ıslanmadan! Su ve kir geçirmeyen doğayla dost Ecorepel ürünler, su ve kir tutmayan BIONIC FINISH ECO malzemeden kumaşlarla yağmur çamur demeden yağmuru keşfetmeye hazırsınız!

Yağmur Zamanı temasındaki tüm ürünler birbirinden güzel ama dolabınızın olmazsa olmazı olacak ve “Ben bunca zaman bu olmadan nasıl yaşamışım?” diyeceğiniz birkaç ürüne özel olarak yer verelim. Yağmurda bisiklet sürmeniz için harika bir Unisex Panço Yağmurluğu bu temada bulabilir hatta bir de Yağmur Çizmesiyle kombinasyon yaparak yenilmez bir yağmur tutkunu olabilirsiniz. Yağmur şapkası ve her mevsim giyebileceğiniz 3’ü 1 arada montlara da göz atmayı ihmal etmeyin.

Yağmur Zamanı temasında bunlardan başka birçok ürün daha bulunuyor. Daha ayrıntılı incelemek için Tchibo.com.tr’ye tıklayıp, keşfe başlayabilirsiniz. Aynı zamanda 444 28 26 numaralı Telefonla Sipariş Hattı’ndan da alışveriş yapabilirsiniz. Şöyle keyifli bir alışveriş yapıp, sonrasında da kahveyle yorgunluk atmak isteyenleri, çalışanlarının yüzünden gülümseme eksik olmayan Tchibo mağazalarına davet ediyor ve ekliyorum yeni temalardan herkesten önce haberdar olmak için Tchibo Facebook (https://www.facebook.com/tchiboturkiye) sayfasını beğenebilirsiniz. Keyifli alışverişler!

Bir bumads advertorial içeriğidir.