31 Aralık 2012 Pazartesi

Yeniyıl yeniyıl yeniyıl herkese kutlu olsun mutlu olsunİşte senenin en güzel zamanlarından beri. Keyifli yılbaşı hazırlıkları ister kendi başınıza , ister bir arkadaşınız yada aile dostunuzla olsun birlikte size bir ömür boyu sürecek keyifli anılar ve gelenekler yaratıyor . Yılbaşı dekorasyonunun odak noktası olan çam ağacı, kapı önü süsleri, ginger adamlar...Her nekadar çok fazla geleneğimizin bir parçası olmasada seneler içinde bizimde kabullenmeye başladığımız ritüeller olmuş. Hernekadar bazı kişiler bu durumdan rahatsız olsada ben bayramlar gibi insanların biraraya gelip birlikte güzel vakit geçirip dozajında eğlenmelerinin hiçbir zararının olmayacağını düşünüyorum. Bizim gibi çocuklu aileler evlerinde takıp takıştırıp biraraya gelir hersene bir arkadaşın evinde kutlanan evin mutfağından mis gibi yemek, kurabiye kokuları yayılır heryere. Neşeli yılbaşı motifleri içeren kupandan sıcak çikolatanı birde kar yağan pencere önünde yudumlarsan tadından geçilmez hımm nefis. Karımız yoksa pencere kenarlarına serpilen suni kar spreyi ve hoşgeldin 2013 yazısı olmasa eksik kalır :) Mum ışığıda olsa fena olmaz ama çocuklarla epey zor...Birde hergelen misafirimiz için pahada hafif ama yürekten alınmış yada yapılmış minik minik hediyeler. Eğer sizinde ufak bir çocuğunuz varsa onunla birlikte  misafirlerinize elişi kartonlarından yeni yıl kartları hazırlayabilirsiniz. Yada Edize aldığım Banderos denilen yapışkan çubuklar var onunla cam önüne kardan adam yapabilirsiniz...Duvarada çam ağacı yapıp süslemeyi deneyeceğiz.
 
Hadi gelin dostlar sizsiz tadı çıkmazki ama :)

 
 
HEPİMİZİN YENİ YILI KUTLU OLSUN YENİ YIL HERBİRİMİZE MUTLULUK SAĞLIK VE HUZUR GETİRSİN.....

3 Aralık 2012 Pazartesi

Dekoratif yastık
Kaç zamandır elimin altında belki birgün işe yarar diye sakladığım ufak tefek kumaş parçalarımı çıkarıp şu son zamanlarda oldukça moda olan dekoratif yastıklardan yapmaya koyuldum.  Emirimin yatağına koymak istiyordum çünkü. Uğurböceğini çok seven bir anne olarak hemen heryere kondurdum böcükleri; ağaçsız, çiçeksiz, güneşsizde olmaz dedik onlarıda ekledik herdefasında bakmaktan çok hoşlandığım bu yastık çıktı ortaya :)
Not:Gökkuşağı, kuşlar ve çiçeklerin bir kısmını yapmak için çocuklara satılan kumaş boyasından kullandım. Diğer çiçekleri eski kullanmadığım küpemi koparıp yaptım. Uğur böceklerinin gözlerini yapmak için ise kırmızı kumaşları kesip diktikten sonra beyaz ojemi sürüp içlerinide siyah kalemle boyadım :) Yıkandı hiçbirşeyde olmadı.......